V Norsku otevřeli první podvodní restauraci v Evropě

Under je první podvodní restaurací v Evropě

Under je první podvodní restaurací v Evropě

Na jihu Norksa v městečku Båly byla včera slavnostně otevřena první podvodní restaurace v Evropě nesoucí název Under (anglicky ''pod''). Podle agentury Reuters už si své místo ve zbrusu nové restauraci stihlo zarezervovat na 7 tisíc zájemců. Vybudování restaurace trvalo rok a půl. Jedná se o betonový tubus, jehož horní část je pokryta dřevěnými prkny a jeho spodní část je ponořena do Severního moře. Tato část je vybavena velkým panoramatickým oknem, které poskytuje úžasný výhled pod mořskou hladinu. Restaurace má celkovou kapacitu celkem 40 míst.

Jídleníček by měl být složen z nabídka lokálních surovin, mezi kterými samozřejmě nebudou chybět ryby. Restaurace nebude vzhledem ke svému konceptu nijak levná, kompletní večeře včetně nápojů o osmnácti chodech bude stát přibližně 3700 norských korun, což je téměř 10 tisíc korun českých. 

Klíčová slova: Norsko

 

Publikováno: 21.03.2019
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Norsku otevřeli první podvodní restauraci v Evropě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist