V Polsku vykolejil rychlík z Vídně, několik lidí bylo zraněno

V Polsku u hranic s Českou republikou vykolejil rychlík EC Sobieski, který směřoval z Vídně přes Česko do Varšavy. Ve vlaku cestovalo asi 60 lidí, podle informací polských médií nejsou hlášeny žádné oběti, několik cestujících bylo pouze lehce zraněno. Příčina nehody se zatím vyšetřuje.

 

K nehodě došlo chvíli po poledni u města Pszczyna, které je vzdáleno 16 kilometrů od českých hranic. Souprava vlaku se zrovna rozjížděla a při přejíždění výhybek vykolejilo pět ze sedmi vagonů. Na kolejích zůstala pouze lokomotiva s prvním vozem.

 

Všichni zranění byli ošetřeni zdravotníky přímo na místě, takže nikdo nemusel být převezen do nemocnice. Na náhradní spoj nyní pasažéři čekají na místní hasičské stanici. Při nehodě byly poškozeny sloupy elektrického vedení a provoz na trati tak bude zřejmě obnoven až o půlnoci.

 

Rychlík EC 104 Sobieski vyjel z Vídně dnes v 7:18 a do Varšavy měl dorazit v 15:42. V Čechách souprava stavěla ve stanicích Bohumín a Břeclav.

 

Klíčová slova: Polsko, Česká republika, Vídeň

 

Publikováno: 19.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Polsku vykolejil rychlík z Vídně, několik lidí bylo zraněno

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist