V Řecku u hranic s Tureckem zuří obrovský lesní požár

Na severu Řecka v oblasti Evros byl vyhlášen nouzový stav kvůli rozsáhlému lesnímu požáru nedaleko tureckých hranic, který zde zuří již třetím dnem. Řecké úřady také požádaly Evropskou unii o pomoc při boji s tímto přírodním živlem.

 

Zatím museli být kvůli požáru evakuovány dvě vesnice. Požár se nadále šíří a mohl by také ohrozit jeden z národních parků, kde žijí vzácní ptáci a roste vzácná vegetace. Zatím nejsou hlášeny žádné zprávy o nějakých zraněných či obětech.

 

Řecko včera požádalo Evropskou unii o poskytnutí šesti hasících letadel. Dva tyto letouny by měla půjčit Francie a Španělsko a zbylé dvě letadla poskytne Itálie a Portugalsko.

 

Řecká státní televize TV NET uvedla, že požár zatím pohltil více než 3000 hektarů lesního porostu.

 

Požáry jsou během letního období v Řecku velmi častým jevem, čemuž napomáhají velmi vysoké teploty v kombinaci se silným větrem a suchem.

 

V roce 2007 zabil v Řecku ničivý požár 65 lidí, zničil několik vesnic a popelem lehlo tisíce hektarů vegetace a zemědělských pozemků.

 

Klíčová slova: Řecko

 

Publikováno: 27.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Řecku u hranic s Tureckem zuří obrovský lesní požár

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist