V Řecku začala dvoudenní stávka, ČSA zrušily lety

V Řecku začala dnes ráno generální stávka proti úsporným opatřením, která bude řecká vláda projednávat v nejbližších dnech. Do stávky se zapojí lidé ze státního i soukromého sektoru a policie očekává i možné násilnosti. Stávka paralyzuje celou zemi a narušeno bude také letecké spojení s Českou republikou.

 

Mluvčí letiště Praha Michaela Lagronová uvedla, že již včera večer neodletěl pravidelný spoj ČSA do Řecka a stejně tomu bude také dnes večer.

 

Řecko se v současné době potýká s obrovským státním dluhem a od roku 2009 přijalo několik úsporných opatření. Od té doby se v zemi zvýšila nezaměstnanost na 16 procent a citelně se snížila kupní síla obyvatel. Nová opatření, která bude v nadcházejících dnech projednávat řecký parlament počítá se zrušením dalších desítek tisíc pracovních míst.

 

Nová úsporná opatření musí Řecko schválit nejlépe do neděle, kdy se koná summit Evropské unie v Bruselu. Pokud by se vládě nepodařilo nová opatření prosadit, tak by zahraniční partneři s největší pravděpodobností nepůjčily Řecku peníze, které nutně potřebuje pro další chod země.

 

Řecko již získalo od členských států EU a od MMF finanční pomoc ve formě tříletého úvěru v objemu 110 miliard eur (téměř 2,8 bilionu korun).

 

Klíčová slova: Řecko, ČSA

 

Publikováno: 19.10.2011
Aktualizováno: 19.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Řecku začala dvoudenní stávka, ČSA zrušily lety

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist