V Tignes uvázlo na lanovce na téměř 8 hodin 41 lyžařů

Ve vyhlášeném lyžařském středisku Tignes ve francouzských Alpách prožilo 41 lyžařů velmi nepříjemnou událost. Okolo 16:30 tu v jedné z kabin lanovky vedoucí na vrchol ledovce Grande Motte uvázlo na několik hodin ve výšce 40 metrů nad zemí 41 lyžařů. Kabina lanovky se s nimi při jízdě na vrchol zasekla.

 

Záchranářům stěžoval vyproštění uvázlých lyžařů, mezi kterými bylo i několik dětí silný vítr a tma. Záchranáři se ale i za těchto nepříznivých podmínek rozhodli lidi z kabiny lanovky vysvobodit pomocí zvedací plošiny. Poslední člověk se z lanovky na zem dostal krátce před půlnocí, takže na záchranu čekal téměř osm hodin.

 

Lyžařské středisko Tignes leží na jihovýchodu Francie v departementu Savojsko. Tignes tvoří společně se střediskem Val d'Isère lyžařskou oblast Espace Killy, která nabízí lyžařům 300 kilometrů sjezdových tratí.

 

Klíčová slova: Francie, Tignes, Espace Killy, Val d'Isère

 

Publikováno: 04.12.2011
Aktualizováno: 04.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Tignes uvázlo na lanovce na téměř 8 hodin 41 lyžařů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist