Vinobraní v Královské zahradě na Pražském hradě

Vinobraní na Pražském hradě, foto: kulturanahrade.cz

Vinobraní na Pražském hradě, foto: kulturanahrade.cz

Moravský burčák, čerstvá hroznová šťáva, ochutnávka vín v Míčovně, tradiční otevření produkčních zahrad, ale nově i prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina, to vše nabídne o víkendu 19. a 20. září 2015 jubilejní 10. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Vstup na Vinobraní a do produkčních zahrad je zdarma.


Po oba dva dny budou mít návštěvníci tradičně možnost navštívit produkční zahrady, kde se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích.


Vinobraní v Královské zahradě nabídne kromě kvalitního moravského burčáku také stylový kulturní program – návštěvníkům budou hrát folklórní soubory, do historie pak diváky zavedou vystoupení šermířské skupiny. Dětští návštěvníci i jejich rodiče pak mohou po oba dny během soutěžní poznávací procházky Hradem získat zajímavé informace o korunovačních klenotech.Vstupné na degustaci tichých vín v Míčovně Pražského hradu je 80,- Kč - vstupenkou je originální sklenička.


Během víkendu mají návštěvníci Pražského hradu možnost navštívit stálou expozici Svatovítského pokladu v Kapli sv. Kříže za zvýhodněnou cenu - 50% ze základního plného vstupného. Stejně tak nová výstava v Jízdárně Pražského hradu - Má vlast - nabídne 50% slevu ze základního plného vstupného.

zdroj: kulturanahrade.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 10.09.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vinobraní v Královské zahradě na Pražském hradě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist