Vláda zakázala občanům vycestovat, cizinci do ČR nesmí

Letiště Václava Havla, startující letadlo

Letiště Václava Havla, startující letadlo

Vláda České republiky aktuálně vydala další opatření v souvislosti s šířením koronaviru. Od pondělí 16. března nebude možné odcestovat z České republiky do zahraničí a cizincům zakázala příjezdy do ČR. Šíření koronaviru může být trestným činem. Dále bylo rozhodnuto to tom, že budou zavřeny tržnice a zakázána bude návštěva věznic. Letadla budou moci přiletět do ČR pouze s českými občany. Na mimořádném brífinku vlády to oznámil premiér Anderj Babiš.

Dalším krokem je rozšíření karantény od dnešní 12 hodiny na občany vracející se do Česka ze všech patnácti rizikových zemí (Čína, Írán, Itálie, Jižní Korea, Francie, Španělsko, Německo, Švýcarsko, Norsko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Velká Británie, Belgie, Rakousko, USA, Japonsko a Řecko) a od pondělí mají cizinci vstup do naší země zakázán. Vycestovat z území ČR je zakázáno českým občanům a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů. Od pondělí 16. března mohou do ČR pouze cizinci, kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt na území České republiky.

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 13.03.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vláda zakázala občanům vycestovat, cizinci do ČR nesmí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist