Výstaviště Praha se mění v moderní multifunkční areál

Výstaviště Praha se mění v moderní multifunkční areál Výstaviště Praha se pod novým vedením mění v atraktivní místo ideální k trávení volného času – nejen pro obyvatele Prahy 7. V roce 2019 se podařilo zahájit řadu zásadních projektů, které významně mění tvář Výstaviště – veřejné prostory pro sportovce, zábavní zóny pro rodiny s dětmi, nebo nově rekonstruované gastro podniky. A to vše se podařilo za plného provozu, kdy se na Výstavišti Praha konalo více než 100 akcí s nejrůznějším zaměřením.

„Výstaviště je úžasný prostor v centru Prahy, s výbornou dostupností MHD i autem, ve kterém se nekonají pouze komerční akce, ale je zde také možnost využít jej pro služby veřejnosti. Z tohoto důvodu potřebuje zásadně posunout a zmodernizovat. Právě toto jsme si vytkli za cíl a jsem moc rád, že řadu dílčích projektů se nám loni podařilo realizovat,“ řekl Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, který do nové funkce nastoupil v listopadu 2018. S ním na Výstaviště přišlo i nové vedení s plánem realizovat obnovu celého areálu a Výstaviště Praha zásadně oživit. „Jako jeden z prvních úkolů jsme si předsevzali obnovit venkovní plochy v areálu tak, aby se ze zchátralé oblasti stala plnohodnotná multifunkční plocha, kam se vyplatí přijít za zábavou a relaxací. Jsem rád, že se to povedlo – revitalizováno je téměř 12 000 m2, které jsou přeměněny na zónu pro návštěvníky všech věkových i zájmových kategorií. Podařilo se nám celý areál vyčistit od pozůstatků budov, které byly zbourány již dříve v důsledku povodní, ale jejich zbytky znemožňovaly využití této části areálu. Následovalo vybudování nových cest a revitalizace trávníků. V letošním roce budeme pokračovat s parkovými úpravami včetně instalace nového mobiliáře a veřejného osvětlení,“ dodává.

„Jsem moc rád, že se celou řadu věcí podařilo dotáhnout do konce. Stále ale stojíme na začátku velké proměny Výstaviště do podoby skutečně moderního areálu. V letošním roce bude probíhat rekonstrukce zásadních budov Výstaviště – Křižíkových pavilonů a divadla Spirála. Zároveň započne i rekonstrukce restaurace Bohemia nebo Průmyslového paláce a budeme pokračovat i v dalších oblastech. Čeká nás spousta práce, ale věřím, že výsledek bude stát za to,“ říká Tomáš Hübl. I v letošním roce se mají návštěvníci na co těšit. Kromě tradičních akcí jako je ekologický Evolution Festival nebo Svět knihy nabídne areál Výstaviště celou řadu koncertů a hudebních festivalů, namátkou třeba Winter Conspiracy, 90´s Explosion Open-Air Festival, Audio ZOO Festival nebo vystoupení hudební ikony Carla Coxe. Objeví se i zajímavé tematické akce, například Czech online Expo pro online specialisty i milovníky nákupů po internetu.

Zdroj: vystavistepraha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 17.02.2020
Aktualizováno: 18.02.2020
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Výstaviště Praha se mění v moderní multifunkční areál

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist