Wizz Air riskuje, zkušebně zpoplatní příruční zavazadla

Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air se rozhodl zariskovat a zkušebně zavede jako první dopravce v Evropě poplatek za příruční zavazadlo, které si cestující berou na palubu letadla. Wizz Air bude tuto odvážnou novinku testovat od 1. srpna letošního roku na letech z Londýna do Katowic.

 

Pokud se dopravci tento nový způsob získávání příjmů osvědčí, tak ho aerolinie začnou uplatňovat na všech svých letech, což by postihlo také cestující z Česka, kde Wizz Air působí na letišti v Praze a Brně. Vedení letecké společnosti se ale brání tím, že nejde o možnost jak vytahat z cestujících další peníze, ale nýbrž o to, že tento krok má cestující donutit brát si na palubu letadla menší zavazadla, což výrazně urychlí proces nastupování.

 

Pokud příruční zavazadlo překročí povolené rozměry, zaplatí za něj cestující 10 eur za jeden směr letu

 

A kolik tedy cestující zaplatí za příruční zavazadlo? Pokud příruční zavazadlo nepřekročí rozměry 42x32x25 cm, vejde se pod sedadlo v letadle a jeho hmotnost nebude vyšší jak 10 kilogramů, zůstane toto zavazadlo nadále bez poplatku.

 

Pokud ale příruční zavazadlo výše uvedený rozměr překročí, ale nepřesáhne maximální povolený rozměr pro příruční zavazadlo 55x40x20 cm, tak za něj cestující zaplatí 10 eur (260 korun) za jeden směr letu. Další nezbytnou podmínkou je, že jeho hmotnost nepřekročí 10 kilogramů a zavazadlo se vejde do horní skříňky nad sedadlem.

 

Klíčová slova: Wizz Air, Londýn, Katowice, Praha, Brno

 

Publikováno: 10.07.2012
Aktualizováno: 10.07.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Wizz Air riskuje, zkušebně zpoplatní příruční zavazadla

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist