Z jaderné elektrárny v Ontariu vytekla radioaktivní voda

Celý svět sleduje v současné době dramatickou situaci kolem poškozené jaderné elektrárny Fukušima I v Japonsku. Menší nehoda se však odehrála také v kanadské provincii Ontario na jedné z pěti jaderných elektráren Pickering.

 

Nehoda se odehrála v pondělí krátce před půlnocí tamního času a do Ontarijského jezera při ní vyteklo 73 tisíc litrů radioaktivní demineralizované vody.

 

Únik této kontaminované vody podle prohlášení společnosti Ontario Power, která je provozovatelem elektrárny zapříčinila netěsnost čerpadla, které už je opravené.

 

Úřady v Torontu vydaly prohlášení ve kterém ujišťují, že únik radiace neohrozil životní prostředí ani zdraví obyvatel.

 

“Událost má jen zanedbatelný vliv na životní prostředí a nijak neohrožuje veřejné zdraví,“ komentovala situaci společnost Ontario Power a dodala, že z hlediska regulace to byla událost velmi nízké úrovně, která nemá žádný vliv na kvalitu pitné vody. Tyto slova potvrdila i kanadská komise pro jadernou bezpečnost.

 

Klíčová slova: Kanada

 

Publikováno: 17.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Z jaderné elektrárny v Ontariu vytekla radioaktivní voda

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist