Za poslední měsíc zabil žralok u Austrálie již třetího člověka

U břehů západní Austrálie dnes zabil žralok bílý amerického potápěče. Za uplynulých dvanáct dní je to již druhá oběť žraloka v této oblasti. Dvaatřicetiletý Američan se dnes potápěl ve vodách Indického oceánu u břehů ostrova Rottnest poblíž města Perth.

 

Dva muži, kteří byli při útoku žraloka na lodi uvedli, že se hladina moře nejdříve zvířila bublinami a poté se vynořilo potápěčovo tělo. Oba svědci pak zahlédli asi tři metry dlouhého žraloka bílého. U žraloků bílých (Carcharodon carcharias) je známé, že častěji lovíza špatného počasí a při tomto posledním smrtelném útoku bylo zamračeno.

 

Jen před dvanácti dny byl stejným druhem žraloka zabit u nedaleké pláže podnikatel Bryn Martin. Jeho plavky byly později nalezeny na dně oceánu a nesly jasné známky útoku žraloka bílého.

 

Minulý měsíc zemřel ve žraločích čelistích jedenadvacetiletý surfař nedaleko Bunker Bay, což je asi 260 kilometrů jižně od Perthu. U břehů Austrálie nejsou žraloci ničím výjimečným, ale na lidi útočí jen ojediněle. Za posledních 50 let mají na svědomí 53 lidských životů.

 

Klíčová slova: Austrálie, Perth

 

Publikováno: 22.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Za poslední měsíc zabil žralok u Austrálie již třetího člověka

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist