V Chorvatsku havaroval český autobus: 8 mrtvých a 44 zraněných

Obrovskou tragédií skončila dnes ráno cesta 51 českých turistů na dovolenou v Chorvatsku. Jejich autobus těžce havaroval na chorvatské dálnici A1 poblíž tunelu Sveti Rok. Při nehodě zemřelo na místě osm lidí včetně šestiletého dítěte a dalších 44 lidí bylo zraněno. Autobusem cestovali klienti brněnské cestovní kanceláře Atlas Adria na Makarskou riviéru do letoviska Baška Voda.

 

K tragické nehodě došlo dnes okolo čtvrté hodiny ranní, kdy autobus prorazil svodidla a následně skončil na boku v protisměru. Příčina nehody se stále vyšetřuje, ale jako nejpravděpodobnější varianta se zatím podle chorvatských médií jeví mikrospánek řidiče, jelikož na dálnici nejsou žádné stopy po brzdění. Řidič nehodu přežil, ale jeho kolega takové štěstí neměl.

 

Celkem 8 lidí bylo zraněno vážně, v autobuse cestovalo nejvíce lidí z Brna a Prahy

 

Zranění lidé byli rozvezeni do nejbližších nemocnic, převážně ve městě Gospiči. Podle posledních aktuálních informací je 8 lidí zraněno vážně a zbylých 36 lidí má pohmožděniny a méně komplikované zlomeniny.

 

Na místě nehody, tedy na 212 kilometru dálnice A1 ze Splitu do Záhřebu mezi tunely Krpani a Sveti Rok se již od rána tvoří v obou směrech kolony, které nyní dosahují téměř 18 kilometrů, jelikož dálnice je v místě nehody uzavřena v obou směrech.

 

V havarovaném autobuse cestovali lidé z různých míst v ČR, ale nejvíce pasažérů bylo z Brna a Prahy. Cestovní kancelář Adria Atlas zřídila speciální telefonní linky na číslech 739 092 299 a 603 860 440, kam se mohou pro informace obracet příbuzní účastníků zájezdu. Aktuální informace je také možné získat na lince českého zastupitelství v Chorvatsku na čísle +385 6121 533.

 

Klíčová slova: Chorvatsko, Makarská riviéra, Baška Voda, Česká republika, Split, Záhřeb, Brno, Praha

Poloha

Souřadnice: 44° 23' 4" SŠ, 15° 37' 50" VD

V Chorvatsku havaroval český autobus: 8 mrtvých a 44 zraněných - poloha na mapě
 

Publikováno: 23.06.2012
Aktualizováno: 26.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Chorvatsku havaroval český autobus: 8 mrtvých a 44 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist